Wij slaven van Suriname
Details
Genre
Gedichten
Onderwerp
Slavernij ; Suriname,
Suriname,
Kolonialisme,
Slavernij
Extra onderwerp
Titel
Vandaag vrij, altijd vrij : de gedichten / Anton de Kom ; voorwoord Bab Gons ; verantwoording en aantekeningen Bertram Mourits
Auteur
Anton De Kom 1898-1945
Inleider
Babs Gons
Redacteur
Bertram Mourits
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: Atlas Contact, 2023
62 p.
62 p.
ISBN
9789025474737
Besprekingen
NBD Biblion
Bookarang (AI samenvatting)
Een dichtbundel van de bekende auteur Anton de Kom (1898-1945) met als voornaamste thema het…
Een dichtbundel van de bekende auteur Anton de Kom (1898-1945) met als voornaamste thema het slavernijverleden. De bundel bevat gedichten die De Kom tijdens de Tweede Wereldoorlog schreef, die nu in verzameling uitkomen. De gedichten verwerken het slavernijverleden in persoonlijke poëzie en zijn aangevuld met natuurbeschrijvingen die De Koms liefde voor Suriname weerspiegelen. De poëzie is in felle en lyrische stijl geschreven, met oog voor historisch detail. De auteur maakt veel gebruik van rijm en citeert traditionele liederen. Voor de meer geoefende poëzielezer.
Anton de Kom (Paramaribo, 1898 - Kamp Sandbostel, 1945) was een bekende Surinaams-Nederlandse schrijver, dichter, verzetsstrijder en anti-imperialist. Zijn werk werd in meerdere landen uitgegeven.