Gentlemen
×
Gentlemen
Nederlands
© 2024
Volwassenen
Een echtgenote en moeder die een gebrek aan intimiteit in haar relatie ervaart, ontdekt de wereld van mannelijke sekswerkers.
Genre Romans
Titel Gentlemen
Taal Nederlands
Uitgever [Amsterdam]: De Geus, © 2024
387 p.
ISBN 9789044541472

De Volkskrant

Verveelde vrouw verkent de betaalde liefde.
Elma Drayer - 29 juni 2024

In Gentlemen, de tweede roman van de Vlaamse auteur Patricia Jozef (1975), verhuist Marieke met man en meisjestweeling van de grote stad naar het Ardense gehucht Le Hameau de la rêne - vast niet toevallig bijna de naam van het nepdorpje dat de Franse koningin Marie-Antoinette ooit liet bouwen bij Versailles. Mariekes huwelijk met jeugdliefde Vik is wat sleets, 'weerbarstig en stroef' als de keramiek waarmee hij zijn brood verdient. Ze dragen elkaars T-shirts, zijn het over vrijwel alles eens, noemen elkaar Donut en Cookie, maar hij rolt zich op in zijn dekbed zodra zij 's nachts toenadering zoekt. Dat begint te wringen. Want inderdaad: 'Er is zoveel wat je alleen kan doen. Maar om bemind te worden moet je met z'n tweeën zijn.' In het geheim verkent Marieke de betaalde liefde. Tot haar verbazing raakt ze tot over de oren verliefd op gigolo Rocco, in alles de tegenvoeter van haar pottenbakker. Met hem heeft ze seks zoals ze dat nog nooit heeft gehad - vol verkleedpartijen, speeltjes en vastbinderij. Hij maakt haar wijs dat de gevoelens wederzijds zijn, zij vertrouwt het niet, maar zwicht telkens weer. En terwijl zij wegzakt in lethargie, bloeit echtgenoot Vik op, helemaal als zijn keramiekcursus gretig aftrek blijkt te vinden. Al met al een vermakelijke zedenschets - niet meer, maar ook zeker niet minder.

De Geus; 392 pagina's; € 23,99.

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een psychologische roman over sekswerk, liefde en het verkennen van grenzen. Marieke en Vik trekken met hun gezin weg uit de stad, op zoek naar een zuiver leven op het platteland. Hoewel Marieke en Vik elkaars eerste liefde en beste vrienden zijn, ontbreekt het aan intimiteit in hun relatie. Wanneer Marieke een escort bezoekt, ontdekt ze onverwachte gevoelens en vraagt ze zich af hoe ze terug kan keren naar haar oude leven en wat ze geheim kan houden. De roman verkent de verborgen wereld van gigolo's en beschrijft hoe een vrouw haar grenzen, normen en waarden aftast. In luchtige, verfijnde stijl geschreven. Geschikt voor een brede tot literaire lezersgroep. Let op: dit boek bevat expliciete seksscènes. Patricia Jozef (1975) is een Belgische auteur. Ze debuteerde in 2017 met de roman 'Glorie', die op de shortlist van de ANV Debutantenprijs stond.