Livre
Néerlandais

De luchtsleutel

James Frey (auteur), Nils Johnson-Shelton (auteur), Henrieke Herber (traducteur)
Het tweede deel van Endgame is begonnen. De overgebleven negen Spelers gaan op zoek naar de tweede sleutel: de Luchtsleutel. Vanaf ca. 15 jaar.
Sujet
Apocalyps
Titre
De luchtsleutel
Auteur
James Frey Nils Johnson-Shelton
Traducteur
Henrieke Herber David Orthel
Langue
Néerlandais
Langue originale
Anglais
Titre original
Sky key
Éditeur
Houten: Van Goor, 2015
440 p. : ill.
ISBN
9789000340750 (paperback)

Plusieurs langues:

Commentaires

Het tweede deel van Endgame is begonnen. De eerste sleutel, de Aardsleutel, is gevonden. Nu moeten de Spelers op zoek naar de tweede sleutel, de Luchtsleutel. Van de twaalf Spelers zijn er nog maar negen over. Uiteindelijk zal de winnende Speler overleven en met hem ook zijn hele lijn. De rest van de mensheid zal sterven. Een spannend, heftig en soms gruwelijk fantasyverhaal boordevol actie. In ieder hoofdstuk staat een van de Spelers centraal. De belevenissen van de Spelers zijn beschreven in de derde persoon enkelvoud. Het karakter van de personages, hun gedachten en motieven zijn helder uitgewerkt. In dit tweede deel* worden de verschillen tussen de personages duidelijker: er zijn goede Spelers, zij zetten steeds meer vraagtekens bij dit afschuwelijke spel. Er zijn ook gewelddadige Spelers die alles over hebben voor de overwinning. Het boek bevat zowel beeldende als tekstuele aanwijzingen voor de lezers die online meespelen aan Endgame. Voor liefhebbers van 'The Hunger Games' en 'D…Lire la suite

Endgame. De luchtsleutel

Dit boek is het tweede van een trilogie. Ook deze keer is er weer een digitaal spelelement in het boek verweven. Niet alleen de spelers in het boek spelen een spel, ook de lezer wordt weer uitgenodigd om een spel te spelen. Gelukkig draait dit tweede spel niet om leven of dood, wel om een heleboel goud. Hiervoor had een Mexicaan die in Italië woont ook een jaar puzzelwerk over, terwijl hij de laatste week hiervan zelfs zijn slaap ervoor liet. Echt. Maar het spel is veranderd. Zowel voor de overgebleven negen fictieve Spelers als voor de lezer die dit spel mee wil spelen. Dit keer zijn er immers meer hints voor dit spel in het boek verweven. Dat is wel even wennen, want door de verborgen hints staan er ook allerlei overbodige details in het boek. Wanneer je echter één keer geboeid bent door het boek, lees je hier vlot overheen.

De lezer die ook het computerspel wil winnen, zal het boek een tweede keer of zelfs vaker moeten lezen. Dit staat immers ook al op de eerste pagin…Lire la suite

À propos de James Frey

CC BY-SA 4.0 - Image by Rhododendrites

James Christopher Frey, né le 12 septembre 1969 à Cleveland en Ohio, est un écrivain américain, connu pour ses ouvrages de science-fiction à destination de la jeunesse.

Biographie

James Frey est diplômé de la Denison University et a également pris des cours à l'École de l'Institut d'art de Chicago. Il est principalement connu pour ses « mémoires », A Million Little Pieces, publié par Nan Talese/Doubleday au printemps 2003 et sa suite, My Friend Leonard publié par Riverhead en été 2005. Les deux livres furent les premiers sur la liste des bestsellers du New York Times, et le premier fut choisi par Oprah Winfrey pour son book club. Cependant, le Smoking Gun et d'autres enquêteurs découvrirent à la fin 2005 au début de 2006 que des éléments de A Million Little Pieces étaient fabriqués, voire que le liv…En lire plus sur Wikipedia