Leesjury op school, wat is dat?
De leesjury, dat is een leesclub voor kinderen en jongeren waarin je een aantal boeken leest en er met je leeftijdsgenoten over kan praten.
Leesjury op school, is die leesclub, maar dan op school.
Wil je als leerkracht op school werken met de boeken van de leesjury: de boeken lezen, praten over de boeken, stemmen en feesten?
De bib voorziet een pakket van 2 of 3 exemplaren van de gelesecteerde boeken tegen eind september. Dat pakket kan je tot eind april in je klas houden.
Jij gaat met de kinderen aan de slag, je leest, motiveert om te lezen, praat met de lezers over de boeken en brengt stemmen uit met wie alle boeken las.
"Juf Eva (5de ljr St Paulus) over leesjury op school: "Ik merk dat er kinderen in de klas zijn die ook aan het lezen slaan omdat de Leesjury zo wijd gedragen is en omdat ze weten dat er heel veel andere kinderen die boeken ook aan het lezen zijn. Het feit dat ze hun stem mogen uitbrengen als ze alle boeken op zijn minst een deftige kans hebben gegeven, stimuleert hen dan weer om hun eigen grenzen te verleggen. Kinderen komen verrast vertellen 'dat dat boek eigenlijk helemaal niet zo slecht is'! Dat is iets wat je als leerkracht heel moeilijk op je eentje kan bereiken.
Je krijgt de kans om een mooie en actuele selectie boeken te lezen met de klas! Via de website van de Leesjury krijg je er heel wat verwerkingstips bovenop. Ook op de facebookpagina van de begeleiders van de Leesjury vind je nu en dan toffe verwerkingsideetjes. Mooie materialen en een enthousiast netwerk, dat vind ik alvast een dubbel cadeau! "
De oproep voor nieuwe klassen gebeurt via de nieuwsbrief van april of mei. We laten de geselecteerde klassen voor de zomer weten of ze erbij zijn. De boeken zelf zijn pas eind september beschikbaar. Voor het schooljaar 2024-2025 zijn de pakketten reeds verdeeld.